Definice Transpersonálního fóra

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Profilová fotografie Jaroslava Votrubová Jaroslava Votrubová a poslední změna je stará 3 roky, 5 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
  • Autor

Téma sloužící pro pokračování diskuze o definici Transpersonálního fóra započaté na TF 18. 10. 2015. Výsledná definice bude umístěna na stránku “O projektu”.

Co říkáte na takovouto úpravu?

Transpersonální fórum je otevřená platforma Holosu sdružující osobnosti, které ve své práci uplatňují transpersonální přesah. Jejím posláním je propojení, podpora a koordinace činnosti těchto osobností, rozvoj transpersonálního pohledu a osvěta.

Transpersonální fórum vzniklo z iniciativy členů občanského sdružení Holos v červnu roku 2015, kdy se konalo 1. Transpersonální fórum, které bylo zároveň vzpomínkovým aktem na Christinu Grofovou. Na tomto fóru se účastníci shodli na potřebě vzniku webové komunikační platformy pro sdílení informací, vzájemnou komunikaci i prezentaci výstupů jednotlivých oborových skupin, které se v rámci tohoto fóra vytvořily. Výsledkem jsou tyto webové stránky, které všechny výše uvedené potřeby naplňují.

Já s tím určitě nemám problém, jen bych to neformuloval tak, že je to “otevřená platforma Holosu”, ale pouze otevřená platforma. Za prvé to nezní úplně dobře z hlediska stylistického a za druhé to není věcně přesné. Je něco jiného, když se v kontaktech napíše, že provozovatelem stránek je Holos, než když se napíše, že “je” (=patří) Holosu. Ty stránky patří všem lidem, kteří na nich participují. Ale ať se vyjádří spíše ti, kteří na fóru v té definici vážili každou hlásku. :) Zatím se však bohužel zdá, že většina z nich setkávání u virtuálního ohniště nakloněna není. Přemýšlím, co s tím a trochu doufám, že je přiláká nový obsah, který zde bude nyní pomalu přibývat.

Jo a ještě bych dodal, že je do toho potřeba doplnit také definice pojmu “transpersonální”, a to jak z pohledu psychologie, tak z pohledu filosofie.

Pravda, stylisticky to ještě není ono, ale věcně to navazuje na to, co zaznělo na minulém fóru, tedy že Transpersonální fórum bude oficiálně aktivitou Holosu.

Tak tam může být ta formulace “otevřená platforma provozovaná občanským sdružením Holos”. To je věcně přesnější a stylisticky v pořádku. Jde o to, že tu jsou a budou lidé, kteří pod Holosem nefungují, a přesto budou pracovat na tvorbě obsahu stránek (nikoliv “pro Holos”, ale spíše “díky Holosu”). Nechám to však na tobě, mně na tomto moc nesejde. Ono se toto nějak vydefinuje samo naší činností v průběhu času. Spíš tam někdo doplňme ty definice transpersonality, aby bylo jasno, proč transpersonální fórum a o čem ta transpersonalita vlastně je. Ta citace Rudhyara na hlavní stránce není nic moc a jak jsem zjistil, pro lidi mimo “diskurz” je dosti tajemná. :) Já můžu zkusit něco sám zformulovat s pomocí Grofa, Rudhyara a třeba Veselého, ale možná by nebylo od věci zeptat se na to například Milana. Na živém fóru bych ten problém definice už moc nevytahoval, nikam to nevedlo.

Myslím, že o tom přemýšlíte dobře, nemám s tím problém, to zpřesnění je žádoucí. Mě se na tom líbí, že je tu prostor otevřít i jiná témata, než je psychologie, neboť psychologové a psychiatři nejsou jediní, kdo se otevírají vnitřnímu světu a mají zájem a potřebu ho svými prostředky uchopovat. Koneckonců jde o celostní práci.
    Děkuji za Vaši aktivitu ve prospěch této věci.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.